Promotic – idealna SCADA dla szkół i studentów

Nieważne czy jesteś studentem kierunku technicznego, uczniem technikum czy po prostu chcesz poszerzyć swoje kwalifikacje zawodowe, System SCADA Promotic może pomóc Ci zdobyć nowe umiejętności z branży automatyki przemysłowej. Umiejętność tworzenia aplikacji przyda się nie tylko automatykowi czy programiście, ale też pracownikowi służb utrzymania ruchu, elektronikowi czy elektrykowi.

Zupełnie od zera

System SCADA Promotic jest prosty w obsłudze, dzięki czemu nawet osoba z zerowym doświadczeniem w branży automatycznej może bez problemu opanować wytwarzanie prostych aplikacji.

By rozpocząć naukę, tak naprawdę potrzebny jest tylko komputer z systemem Windows, dostęp do Internetu i dobre chęci.

Darmowa licencja

SCADA Promotic jest przyjazna uczniowi. Darmowa wersja pozwala na tworzenie aplikacji do 100 zmiennych, oraz na uruchamianie aplikacji do 30 zmiennych i 10 ekranów. Oznacza to, że każdy może ściągnąć oprogramowanie i zainstalować je na swoim komputerze.

Niektóre programy posiadają darmowe licencje tylko dla studentów i wymagają adresu email w domenie uczelni czy innego potwierdzenia, ale to nie dotyczy Systemu Promotic. Tutaj licencja jest w 100% darmowa, bez żadnych ograniczeń.

Wersję darmową można pobrać tutaj.

Darmowy podręcznik

Firma Microsys, producent oprogramowania poszła jeszcze krok dalej, by pomóc osobom zainteresowanym rozpoczęcie pracy ze SCADĄ Promotic i udostępnia na swojej stronie darmowy podręcznik, w którym krok po kroku przedstawione są wszystkie funkcje. Podręcznik znajduje się tutaj.

Oferta dla szkół  – szkolenia i licencja edukacyjna

Szkolenia

W odpowiedzi na liczne zapytania ze szkół przygotowaliśmy program specjalnych szkoleń skierowanych do nauczycieli. Więcej o naszej ofercie szkoleniowej można przeczytać tutaj.

Licencja edukacyjna

Szkoły oraz uczelnie uprawnione są do zakupu środowiska deweloperskiego do tworzenia nieograniczonych aplikacji w cenie 40 €. Jest to licencja pozwalająca na korzystanie z oprogramowania na wszystkich posiadanych przez szkołę stanowiskach. Wytworzone aplikacje mogą być uruchamiane i testowane na komputerach objętych licencją deweloperską. W przypadku, gdy uczelnia bądź szkoła chcą sprzedać wytworzone aplikacje, podlegają one normalnemu licencjonowaniu zgodnie z cennikiem.

 

1 comment

  1. System SCADA jest bardzo prosty w obsłudze. Nawet osoby nie mające wykształcenia technicznego poradzą sobie z nim bez problemu. Umiejętność tworzenia aplikacji tak naprawdę może przydać się każdemu z nas, bez względu na wiek czy wykształcenie. Warto więc poszerzyć swoje umiejętności o obsługę systemu SCADA.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *