Działalność badawczo-rozwojowa

Od ponad 20 lat prowadzimy działalność badawczo-rozwojową związaną z urządzeniami elektronicznymi. Od 2013 roku świadczymy usługi badawczo-rozwojowe w branży mechatronicznej projektując prototypowe maszyny.

W ciągu ostatnich 4 lat w wyniku prac B+R przeprowadzonych na własne potrzeby wdrożyliśmy do produkcji 9 urządzeń elektronicznych dla automatyki. Są to:

  • Potencjometryczny zadajnik prądowy CP-02 pozwalający na regulację prądu w zakresie 4-20 mA.
  • Konwerter napięcia PC-01S to miniaturowy zasilacz do szaf sterowniczych, który obniża napięcie stałe z zakresu 21-32 V do 5, 9 lub 12 V.
  • Trzy separatory sygnałów cyfrowych VC-02, VC-03, VC-04. VC-02 jest urządzeniem dedykowanym do dopasowania sygnałów wejściowych o poziomach 5V, takich jak TTL, CMOS. VC-03 to urządzenie o prądzie wyjściowym do 500 mA, dzięki czemu nadaje się do sterowania elementami wykonawczymi i jest alternatywą dla przekaźników elektromagnetycznych. VC-04 posiada niższe straty mocy w stosunku do VC-03 dzięki czemu jest lepiej przystosowany do pracy w podwyższonej temperaturze.
  • Modem-konwerter sieci NC-01-GSM to urządzenie wyposażone w moduł GSM pozwalające na komunikację pomiędzy siecią APN a siecią RS485 lub RS422
  • Zdalny moduł wejść analogowo-cyfrowych TM-06 jest wyposażony w 8 wejść sygnałowych, każde z nich może pracować w trybie analogowym lub cyfrowym.
  • Moduł telemetryczny TM-05 służy do zaliczania, przetwarzania i przekazywania sygnałów. Współpracuje m.in. z systemami SCADA oraz sterownikami PLC
  • Czytnik dosuwu OD-08 to urządzenie przeznaczone do odczytu położenia belki dosuwającej w krajarce. Urządzenie zostało wyposażone w kolorowy wyświetlacz dotykowy.

Ponadto w tym czasie wykonaliśmy wiele projektów urządzeń elektronicznych na zamówienie naszych klientów.

Dowiedz się więcej o usłudze projektowania urządzeń elektronicznych

W ramach działu Mechatronika w tym okresie zrealizowaliśmy projekty, uruchomiliśmy i wdrożyliśmy 9 maszyn na zamówienie klientów. Wśród realizacji znalazły się wyspecjalizowane automaty i półautomaty produkcyjne, maszyny pomiarowe, polerko-frezarka do specjalnych zastosowań, maszyny do wiercenia.

Dowiedz się więcej o usłudze projektowania maszyn