Inteligentny dom – stwórz aplikację z Systemem Promotic

Oprogramowanie PROMOTIC doskonale nadaje się do tworzenia aplikacji zarządzających inteligentnym domem. Może być wykorzystywany przez firmy specjalizujące się w dostarczaniu takich rozwiązań, jak i przez hobbystów.

Obsługa SCADY Promotic jest prosta i nie wymaga dużej wiedzy z zakresu automatkyi przemysłowej czy programowania. W połączeniu z tym, że dostępna jest darmowa licencja, jest to idealne rozwiązanie dla osób prywatncyh chcących stworzyć inteligentny dom.

Z systemem inteligentnego domu w prosty sposób można zintegrować kontrolę nad:

  • systemem ogrzewania
  • oświetleniem,
  • systemem alarmowym,
  • systemem nawadniania ogrodu,
  • monitoringiem.

Tak samo, jak w aplikacjach przemysłowych możliwe jest zastosowanie SCADY PROMOTIC do kontrolowania zużycia energii oraz innych mediów.

Nawet darmowa wersja SCADY pozwala na dostęp zadlny z dwóch telefonów lub komputerów.

W praktyce oznacza to, że aplikacja może włączać ogrzewanie o określonej porze. W przypadku nieobecności właścicieli może symulować ich obecność włączając i wyłączając światło, podnosząc i opuszczając rolety, a także informować (np. poprzez sms) o otwarciu drzwi lub okien. Zintegrowanie monitoringu z systemem SCADA pozwala na podgląd co dzieje się w domu z dowolnego komputera.

System inteligentnego domu można zastosować nie tylko w nowym budownictwie, ale w każdym domu, mieszkaniu czy lokalu użytkowym.

Więcej o tym czym jest inteliegentny dom i jakie są jego zalety, można przeczytać na naszym blogu.